Chovatelská stanice retrívrů Sannur Rydgadur - Labradorský retriever a zlatý golden retriever

O NÁS - Labradosrký retriever a zlatý golden retriver

Vítejte na stránkách chovné stanice Sannur Rydgadur (registrována 16.6.2005). Mojí vizí je chovat a odchovávat jedince plemene Golden retriever typického zlatého až zrzavého zabarvení, tak jak je toto plemeno známo a z linií, o kterých jsem přesvědčena, že ponesou všechny původní vlohy retrieverů, kvalitní exteriér a samozřejmě co nejlepší zdravotní výsledky...

Mým prvním zlatým retrieverem byl v roce 1995 Karlo Luk (Kája) a právě díky němu jsem se začala zajímat o výcvik retrieverů. Postupem času jsem se dostala až k loveckému výcviku , následně k lovecké praxi a dalším krokem bylo složení zkoušek na rozhodčího z výkonu pro malá lovecká plemena.

Kájík složil postupně všechny dostupné lovecké zkoušky a stal se historicky prvním retrieverem v ČR, který získal titul Int. FTCh – Mezinárodní šampion práce.

V roce 2002 jsem se stala spoluzakladatelkou prvního specializovaného cvičiště pro retrievery, kde společně s Evou Píchovou předáváme své zkušenosti majitelům retrieverů. ( Výcvik retrieverů v Praze).

Měla jsem štěstí a v roce 2004 přibyl ke Karlo Lukovi jeho syn Herbert ze Štěkotu. Herbie hrdě kráčí ve šlépějích svého tatínka, je vskutku zrzavý a zároveň mi přináší mnoho radosti svojí ochotou a skvělými pracovními výsledky. V roce 2007 se Herbert stal Šampionem práce České republiky.

V květnu 2013 přibyla do mé smečky fenka LR z trailové linie Be Naya Arlet Star a v září téhož roku ještě fenka GR, Herbertova dcera jménem Afram Taefa Sannur Rydgadur.

V současné době si Herbert díky pevnému zdraví užívá sezony honů a mladé fenky se připravují na novou sezonu WT.


A jak vznikl název naší chovatelské stanice?
SANNUR RYDGADUR /sannür r]dgadür/ z islandštiny sannur velmi, opravdu rydgadur ryšavý, zrzavý....Islandština se až na výslovnost od dob osídlení Islandu výrazně nezměnila, proto lze téměř bez problémů číst několik století staré literární památky. Islanďané mají tendenci chránit svůj starobylý jazyk před cizímu vlivy a nová slova tvoří mnohem raději skládáním domácích slovních kmenů, místo aby si přizpůsobovali slova cizí..................zdroj: Wikipedie

O NÁS - Labradosrký retriever a zlatý golden retriver

Tvorba www stránek pro chovatele cernohubova.com

|   NÁVŠTĚV